Menu

Murder Park. Park morderców – Jonas Winner

18 stycznia 2018 - Thriller
Murder Park. Park morderców – Jonas Winner

Zachęcony pozytywnymi opiniami, postanowiłem sięgnąć po ten thriller niemieckiego pisarza. Zobaczcie, co z tego wyszło.

Zodiac Island to oddalona nieco od stałego lądu wyspa, na której znajdowało się wesołe miasteczko: tunele strachu, diabelskie młyny, gokarty i wszelkie inne możliwe atrakcje przyciągały gości z całej okolicy, najchętniej przybywały tu całe rodziny lub samotne matki z dziećmi.

Niestety seria okrutnych morderstw zaburzyła sielankę. Wesołe miasteczko przestało być atrakcyjne, splajtowało i zostało zamknięte. Po dwudziestu latach przedsiębiorczy biznesmen postanawia utworzyć na wyspie nowy park rozrywki.

Jeszcze przed ukończeniem wszystkich prac zaprasza na wyspę starannie wybrane osoby, którym ma zaprezentować swoje dzieło. Zaproszeni to głównie ludzie mediów, którzy zgodnie z zamysłem właściciela mają zbudować pozytywny wizerunek przedsięwzięcia.

Jest piątek. Dwanaście osób przypływa na wyspę. Prom odpływa. Wróci w poniedziałek. Nowo przybyli nie zdążą się rozgościć, a już ich spokój zostaje zaburzony. Wysiada stacja przekaźnikowa telefonii komórkowej. Wyspa traci łączność ze światem. Ginie pierwsza osoba. Paul, który jest głównym bohaterem, dostrzega uciekającą zamaskowaną postać. Potem jest już tylko straszniej, padają kolejne ofiary.

Kto zabija i dlaczego? Czy zabójcą jest ktoś spośród gości? A może na wyspie ukrył się ktoś jeszcze? Czyżby morderca, który okrył wyspę złą sławą, jednak żył? A może to jakaś okrutna gra? Narasta napięcie, rodzą się konflikty. Ludzie przestają sobie ufać. Każdy podejrzewa każdego. Paul nie ma zamiaru odpuścić – znajdzie odpowiedź.

Dobrze napisany thriller. Zagmatwana, dynamiczna fabuła i zwroty akcji sprawiają, że do końca nie wiadomo, jaka jest prawda. Czytelnik żyje w niepewności, a autor wodzi go za nos. Winner wpadł na świetny pomysł i dobrze go zrealizował, choć na samym końcu już może troszkę przekombinował. W każdym razie jest to doskonała lektura dla tych, którzy lubią dobrze skonstruowane zagadki kryminalne.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *