Menu

Grzech – Max Czornyj

2 stycznia 2018 - Kryminał
Grzech – Max Czornyj

Brutalny kryminał z dość drastycznymi opisami zbrodni. Chwyta czytelnika, wciąga go i nie wypuszcza! Niesamowity debiut literacki 2017 roku.

W Lublinie porywane są kobiety, a ich rodziny otrzymują tajemnicze listy. Sprawą zajmuje się impulsywny komisarz Eryk Deryło.

Tropy mnożą się i plączą. Krąg podejrzanych się poszerza. Strach przeradza się w panikę. Morderca przez cały czas znajduje się o krok przed ścigającą go policją.
Do sprawy włącza się Miłosz Tracz, profiler mający za zadanie przygotować portret psychologiczny sprawcy.

Czy okoliczności, w jakich porzucane są ciała, mają znaczenie? A może wyraźne, bluźniercze nawiązania do symboliki religijnej stanowią jedynie próbę zmylenia pościgu?
Jedno jest pewne, zapłatą za grzech jest śmierć.

Powyższy opis oparłem na oficjalnej „zajawce” książki, bo idealnie oddaje istotę fabuły. Dawno nie czytało mi się tak dobrze żadnego kryminału (tym bardziej debiutanckiego). Pochłania się go dosłownie za jednym posiedzeniem. Dynamiczna fabuła i przyjemny styl autora sprawiają, że ciężko się oderwać od lektury.

„Grzech” jest dość mocną powieścią, zawiera brutalne opisy, które mogą przerazić osoby o słabych nerwach. Już niedługo ma się ukazać druga książka Czornyja. Czekam.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *